Histeroskopiska polipektomija

Kas ir histeroskopiska polipektomija?

Histeroskopija ir mazinvazīva ķirurģiska manipulācija, kuras laikā vizuālā kontrolē iespējams likvidēt dažādas dzemdes dobuma pataloģijas, kā piemērām – polipus, submukozas miomas mezglus vai citus patoloģiskus audus no dzemdes dobuma. Šādi iespējams evakuēt arī “pazudušas” spirāles, koriģēt dzemdes dobuma formu, pārdalīt saaugumus, kā arī veikt citas dzemdes dobuma manipulācijas. Operācija visbiežāk tiek veikta īslaicīgā intravenozā narkozē, tomēr to iespējams veikt bez anestēzijas. Klīnikā izmantojam maza diametra histeroskopus, pateicoties kuriem nav nepieciešama dzemdes kakla dilatācija (īpaši svarīgi nedzemdējušām sievietēm). Izgieztie patoloģiskie audi pēc operācijas tiek nosūtīti histoloģiskai izmeklēšanai.

Sagatavošanās izmeklējumam un kad to ieteicams veikt

 • Histeroskopisku polipa rezekckju vislabāk veikt uzreiz pēc mēnešreizēm vai līdz 10. cikla dienai.
 • Gadījumos, kad nav iespējama labākā datuma izvēle, iespējama pirmsoperācijas sagatavošana ar hormonpreperātiem, kas ļauj izvēlēties jebkuru dienu.
 • Pacientei klīnikā jāierodas tukšā dūšā – pirms operācijas vismaz 6 stundas nedrīkst ēst un vismaz 4 stundas nedrīkst dzert. Precīzu ierašanās laiku māsiņa norādīs pieraksta brīdī.

Nepieciešamie izmeklējumi un nosūtījumi pacientēm, kam plānota histeroskopiska polipa rezekcija īslaicīgā intravenozā narkozē

 • Ginekologa nosūtījums (vēlams ar ginekoloģiskās sonogrāfijas attēliem)
 • Asins analīze: Pilna asins aina, asins grupa, Rh faktors, INR, PT, urea, kreatinīns, ALAT, bilirubīkns, urīna analīze, HCV, HBV, RPR, TPHA, HIV
 • Elektrokardiogramma ar slēdzienu

Nepieciešamie izmeklējumi un nosūtījumi pacientēm, kam plānota histeroskopiska polipa rezekcija bez narkozes

 • Ginekologa nosūtījums (vēlams ar ginekoloģiskās sonogrāfijas attēliem)
 • Asins analīze: Pilna asins aina, asins grupa, Rh faktors, INR, PT, urea, kreatinīns, ALAT, bilirubīkns, urīna analīze, HCV, HBV, RPR, TPHA, HIV

Kā norit histeroskopiska polipa rezekcija?

Klīnikā histeroskopisku polipu rezekciju veicam pēc “no touch” principa, kad izmantojot maza diametra histeroskopu, tas tiek ievadīts makstī un tālāk dzemdē, neizmantojot citus instrumentus (netiek veikta dzemdes kakla dilatācija, izmantojot dilatatorus). Operāciju uzsāk ar vaginoskopiju (dzemdes spoguļi un dzemdes kakla vienzobis netiek izmantots), kuras laikā vizuālā kontrolē histeroskops tiek vadīts līdz dzemdes kakliņam. Izmantojot siltu un sterilu fizioloģisko šķīdumu, tiek veikta saudzīga dzemdes kakla hidrodilatācija, kas ļauj iekļūt dzemdes dobumā. Tiek novērtēta dobuma forma, tās izmērs, olvadu atveres un endometrijs. Polips operācijas laikā tiek nogriezts vai nu ar mehānisku enerģiju – šķērēm vai speciālu IBS instrumentu, vai arī ar lāzera enerģiju. Izgrieztais materiāls tiek nosūtīts histoloģiskai izmeklēšanai.

Citas operācijas, ko iespējams veikt histeroskopiski:

 • Dzemdes kakla kanāla polipa rezekcija
 • Endometrija hiperplāzijas rezekcija
 • Submukozu dzemdes miomas mezglu rezekcija
 • Dzemdes dobuma saaugumu pārdalīšana
 • Dzemdes starpsienas pārdalīšana
 • Pazudušas spirāles evakuācija
 • Adenomiozes perēkļu vaporizācija
 • Ķeizargrieziena rētas korekcija

Atlabšana pēc operācijas īslaicīgā narkozē

Doties mājās iespējams dažas stundas pēc operācijas.

Pēc histeroskopijas vēlams mierīgs režīms 24-48 stundas. Sportošanu un citas intensīvākas aktivitātes var atsākt 2-3 dienas pēc operācijas. 2 nedēļas jāatturas no dzimumdzīves, peldēšanas, vannu un pirts apmeklējuma. Sīkākas rekomendācijas tiek sniegtas pirms pacientes izrakstīšanas mājās.

Operācijas izmaksas

Histeroskopiskas polipa rezekcijas ar īslaicīgu anestēziju cena ir 800 Eur (iekļauta ārsta konsultācija, anestēzija, operācija, polipa rezekcija, medikamenti, uzturēšanās dienas stacionārā).

Histeroskopiskas polipa rezekcijas bez anestēzijas cena ir 450 Eur (iekļauta ārsta konsultācija, polipa rezekcija, medikamenti).

Operācijas izmaksas var mainīties atkarībā no atradnes un nepieciešamības veikt papildus manipulācijas tās laikā. Papildus operāciju (miomas mezgla rezekcija, saaugumu pārdalīšana u.c.) iespējamība un nepieciešamība, ka tāda būs jāveic, tiek pārrunāta pirms operācijas.

Histeroskopiska miomas mezgla rezekcija intravenozā anestēzijā sākot no 1000 Eur (Cenā iekļauta ārsta konsultācija, ansestēzija, operācija, gultas diena, medikamenti).

Polipa rezekciju apmaksā lielākā daļa apdrošinātāju. Mūsu klīnikā šobrīd ir līgums ar kompānijām BTA, Compensa, If un Seesam, kam ir vienkāršota apmaksas kārtība. Tomēr saņemt samaksu par operāciju iespējams arī no citām kompānijām. Lai noskaidrotu Jūsu polises apmaksas apmēru, lūdzu pirms operācijas noskaidrot kādi dokumenti apdrošinātājam nepieciešami .

Pierakstīties uz dzemdes polipa noņemšanu

Pieraksts uz histeroskopisku polipa rezekciju iespējams pa tālruni 27835618 vai info@jvklinika.lv

Ja Jums ir apdrošināšanas polise, lūdzu par to informēt pieraksta brīdī, lai varam sagatavot apdrošinātājam nepieciešamos dokumentus.

Pirmreizēja vizīte klīnikā, ja Jūsu ārsts rekomendē veikt histeroskopisku polipa noņemšanu, nav nepieciešama. Pacientēm, kas vēlas veikt histeroskopiju bez anestēzijas, nepieciešama pirmsoperācijas attālināta telefona konsultācija ar ārstu.

Citi raksti:

Endometriozes sonogrāfiska diagnostika.

Endometriozes diagnostika – ginekoloģiskā sonogrāfija.

Šobrīd labākā no pieejamajām neinvazīvajām diagnostikas metodēm ir ginekoloģiskā sonogrāfija, kas diemžēl pacientu acīs ne vienmēr ir kā labākā un uzticamākā metode. Šāda neticība bieži atklājas, ja vizītes laikā tiek atrasti dziļie perēkļi zarnā vai kādās citās iegurņa struktūras, bet pacientes ir izbrīnītas, jo sonogrāfija taisīta vairākas reizes gadā, bet nekas tāds nav redzēts. Te rodas jautājums – kāpēc? Vienkāršā atbilde ir – specializācija endometriozes diagnostikā un ārstēšanā.